• O mne

• Ahojte, vitajte na mojom profile!

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete niečo o mne. Začnem tým, že som absolventkou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Študovala som síce na Prírodovedeckej fakulte odbor biológia – geografia, ale svoje pedagogické vzdelanie som získala na magisterskom stupni.

Tieto predmety som si zvolila preto, lebo moja aprobácia je zároveň aj mojím koníčkom. Milujem prechádzky a turistiku v prírode, rada spoznávam nové krajiny, kultúry a ľudí. Moje predmety obohacujem o svoje zážitky a poznatky, nakoľko som počas svojho štúdia na gymnáziu absolvovala dva výmenné pobyty v Nemecku a v Českej republike. Okrem toho som sa počas štúdia na vysokej škole zúčastnila aj niekoľkých exkurzií nielen po Slovensku, ale aj v zahraničí – krajiny BENELUXu.

Pedagogické schopnosti, tímový duch a entuziazmus sa pozitívne prejavili aj pôsobením na letnom tábore v Danišovciach pod záštitou UPJŠ v spolupráci s Univerzitou bez hraníc - IT akadémia (vzdelávanie 21. storočia), kde som pracovala ako lektorka. V rámci programu univerzálnej prevencie užívania návykových látok a AIDS medzi vysokoškolákmi (PUNAV) som viedla blok preventívnych aktivít z programu Unplugged zameraných na rozvoj spôsobilostí potrebných pri práci so skupinou školákov. Snažím sa teda angažovať aj v aktivitách takéhoto typu.

Hneď po ukončení štúdia na vysokej škole som plná nadšenia začala pracovať ako učiteľka biológie a geografie na Súkromnom gymnáziu. Vzdelávať žiakov a odovzdávať im svoj elán, poznatky a zručnosti ma baví a verím, že ešte dlho bude! Hodiny, ktoré učím sa snažím viesť moderne, zaujímavo a samozrejme odborne. Teším sa na naše spoločné hodiny!