• O škole

• Súkromné gymnázium, Žitavská 1, Bratislava je škola s právnou subjektivitou od roku 1993. Od svojho vzniku rieši koncepciu poskytovania vzdelania pre čo najširšiu skupinu mládeže a dospelých a hľadá nové, inovatívne formy vzdelávania. Poskytuje aj špecifické formy vzdelávania, ktoré škola zaraďuje do svojho programu vzhľadom na svoje zaradenie v sieti stredných škôl, ako škola súkromná. V prvých rokoch svojho vzniku škola reagovala na vysokú potrebu vyučovania cudzích jazykov so špecifikom na vyučovanie jazykov slovanských (poľský, chorvátsky, slovinský a ruský). Inovatívne metódy spočívali v zavádzaní nových metodických postupov,  študijnej literatúry, foriem overovania vedomostí. Alternatívny učebný plán umožňoval hlbšie štúdium jazykov, alebo umenia formou voliteľného obsahu vzdelávania.V súčasnosti  sa vzdelávanie na škole uskutočňuje podľa výchovno-vzdelávacieho programu pre dennú formu štúdia štvorročného, päťročného a osemročného vzdelávacieho programu s učebnými plánmi so zameraním 79025  gymnázium, špecializácia vzdelávacieho programu (cudzie jazyky, muzikál, golf, diplomacia),  79025 77  gymnázium - šport, špecializácia vzdelávacieho programu (golf), 7902574  gymnázium bilingválne štúdium, špecializácia vzdelávacieho programu (zahraničné vzťahy)  a pre externú formu štúdia, ktorá sa uskutočňuje ako diaľková a dištančná s učebným plánom so zameraním 79025. Jedinečnosť školy spočíva vo vyučovaní skupiny slovanských jazykov – poľský, chorvátsky a ruský. Súkromné gymnázium je jediná škola na Slovensku, kde sa maturuje z poľského a chorvátskeho jazyka, ktoré sú zaradené do zoznamu predmetov maturitnej skúšky na základe experimentálneho overovania výučby. V uvedenej skupine cudzích jazykov je škola každoročne organizátorom olympiád z týchto predmetov. Pre vykonávanie certifikovaných skúšok v zmysle Európskeho referenčného rámca zastupuje Súkromné gymnázium Štátny inštitút ruského jazyka A.S.Puškina v Moskve.Učebný plán so zameraním muzikál obsahuje predmety pre rozšírený rozvoj kompetencie (spôsobilosti)  vnímať a chápať kultúru a vyjadrovať sa nástrojmi kultúry. Škola má priamo v objekte golfový areál indoor a outdoor umožňujúci vyučovať hru golfu a manažment športu. V rámci tohto štúdia vytvára podmienky pre rozvoj golfovej hry založenej na vysokých etických princípoch.Vyučovanie externou formou realizujeme okrem Bratislavy aj v mestách Martin, Nitra, Kežmarok.  Zavádzanie inovatívnych foriem vyučovania plánujeme zaviesť aj pri tejto forme štúdia, hlavne dištančnej. Súkromné gymnázium sa chce v najbližších rokoch  sústrediť na profiláciu školy v uvedenej oblasti a nadväznosti na reformu systému pokračovať v implementácii školského vzdelávacieho programu. Tým dosiahnuť vyššiu kvalitu vzdelávania.