• Nórska škola na návšteve u nás v Bratislave

• V pondelok 25.4. 2016 na našu školu prišla návšteva 14 žiakov a 3 učiteliek z partnerskej školy z Nórska mesta Lorenskog. Pripravili sme pre nich bohatý program, ktorého aktivity boli zamerané na naše tri oblasti inštitucionálnej spolupráce: literárno-dramatickú výchovu, diplomaciu a šport.

Naši žiaci v s učiteľmi zorganizovali a zrealizovali rôzne zaujímavé aktivity zamerané na golf ako aj samotný turnaj v Čiernej vode, aktivity na tímbilding alebo icebreaking, prezentácie mesta Bratislavya dokonca aj občerstvenie či grilavoanie.

V priebehu stretnutia absolvovali exkurzie ako návšteva prezidentského paláca, prehliadka mesta Bratislavy a múzea hlavného mesta, hrad Červený kameň, náučný chodník na Kolibe spojený s prehliadkou vysielača Kamzík. Tieto aktivity oboznámili nórskych žiakov s dejinami a kultúrou Slovenska a nášho hlavného mesta.

Celé stretnutie sa vydarilo na výbornú a upevnilo naše vzájomné vzťahy s nórskou školou. Potvrdilo sa, že sme pohostinní a vieme pripraviť množstvo zaujímavých aktivít pre našich hostí.

Tento projekt je spolufinancovaný z Grantov EHP a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky prostredníctvom Štipendijného programu EHP Slovensko. V prípade záujmu je voľne dostupná Projektova_zmluva.pdf na prečítanie.

Norwegian school visiting us in Bratislava

On Monday 25.4.2016 there were 14 pupils and 3 teachers from Norway, the town of Lorenskog in our school. We prepared rich programme, whose activities were focused on three main areas of instituional cooperation: drama lessons, civics and sport.

Our pupils together with teachers organized and carried out various activities relating to golf and the tour in Čierna voda, team building, icebreaking, presentation of Bratislava sightseeings and the city museum even refreshment and barbecue.

During the meeting there were excursions of presidential palace, Bratislava sightseeing, castle Červený kameň, educational trail on Koliba with the excursion of broadcasting tower Kamzik. These activities showed the history and culture of Slovakia and our capital city.

The whole meeting was excellent and made our partnership with the Norwegian school stronger. We proved that we are hospitable nation and we are able to preapare lots of interesting activites for our guests.

EEA Scholarship Programme Slovakia is funded by the EEA Grants and state budget of the Slovak Republic. In case of your interest there is a project contract Projektova_zmluva.pdf and its amendments DODATOK_c1.pdf