• Vitajte na mojich stránkach!

• Nastavnik razredne nastave, Željana Franulić Ljubović

Rođena sam u Splitu u Republici Hrvatskoj, a odrasla na otoku Braču gdje sam i završila svoju osnovnu školu. Jezičnu gimnaziju završila sam u Splitu. Rano spoznavši svoju ljubav i želju za podučavanjem, 1989. god. završavam visokoškolsko obrazovanje pedagoške akademije Sveučilišta u Splitu. 1996. god. polažem stručni ispit za nastavnika razredne nastave i iduće četiri godine radim kao nastavnica u osnovnoj školi na otoku Braču. Zbog velike ljubavi prema književnom izričaju i njegovanju kulturne baštine hrvatskog jezika, vodim recitatorsku grupu u kojoj je posebno istaknuto njegovanje čakavskog dijalekta. S djecom sudjelujem na raznim prigodnim događanjima i natjecanjima interpretiranja poezije, gdje kao škola osvajamo priznanja.

U Bratislavi živim 15 godina tijekom kojih, zadnjih 6 godina redovito dajem privatnu poduku iz hrvatskog jezika. Zbog ljubavi i želje njegovanja hrvatskog jezika u Slovačkoj, sudjelujem u kulturnim događanjima Veleposlanstva Republike Hrvatske u Bratislavi te i sama recitiram poeziju u prigodnim programima. Ono što me posebno veseli je da naše troje djece koji su odrasli i rođeni u Bratislavi, govore tečno hrvatski jezik i time nastavljaju tradiciju očuvanja jezika iz domovine svojih roditelja.

Trenutno sam angažirana na Súkromné gymnasium u Bratislavi, koja je ujedno i jedina gimnazija u Slovačkoj Republici gdje se može maturirati Hrvatski jezik.

Izuzetno mi je zadovoljstvo da kao izvorni govornik mogu prenijeti znanje i strast prema učenju hrvatskog jezika i slovačkim đacima. Smatram da bi učenje novog jezika trebalo biti zabavno, a da bi takvo uistinu i bilo potrebno ga je prenijeti na inspirativan način, približiti kulturu i običaje zemlje, djeci bliskim temama. Hrvatska je zemljopisno vrlo raznolika zemlja, bogata kulturnim naslijeđem i prekrasnom obalom s 1000 otoka.

Uz želju da motiviram i informiram te osiguram da učenje jezika predstavlja zadovoljstvo za moje đake, u sklopu programa nastave, jednom godišnje posjetili bismo grad Zagreb. Zahvaljujući financijskoj potpori Državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske u sklopu programa podrške i razvoja hrvatskog jezika u Slovačkoj Republici, organizirat ćemo i kraći boravak đaka na Jadranskoj obali. Također bismo imali organizirane posjete i prigodnim hrvatskim kulturnim događanjima u Bratislavi s mogućnošću organiziranog sudjelovanja u programu.

Uz dinamičnu nastavu učenja jezika, upoznavanje sa zanimljivostima Hrvatske za đake bi predstavljalo dvostruku korist i dodatni potencijal za uspjeh u budućnosti.

Upoznajte svoje đake s mogućnošću učenja hrvatskog jezika, a ostalo prepustite nama!

• Miestnosť
            • Telefón