• O mne

• Sapere aude!- Maj odvahu používať vlastný rozum.

V roku 1999 som ukončil Pedagogickú fakultu UK v odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov: Dejepis- Občianska náuka- Etická výchova. Od septembra toho istého roka  pôsobím na Súkromnom gymnáziu ako učiteľ týchto predmetov.  V roku 2009 som absolvoval rozširujúce vzdelávanie pre predmet Svet práce a taktiež úspešne absolvoval I. kvalifikačnú skúšku.

Neskôr som sa na škole okrem vyučovania začal venovať aj práci výchovného a karierového poradcu a tiež výchovno preventívnym činnostiam  v oblasti sociálnopatologických javov a výchovy k manželstvu a rodičovstvu čo trvá až doteraz. Pôsobil so aj ako krajský koordinátor súťaže Modelový európsky parlament. V minulosti som spolupracoval s časopisom Slovenka v projekte na podporu detí zo znevýhodneného prostredia.

V súčasnosti pôsobím ako zástupca riaditeľa školy.

Vzdelávacie aktivity a kurzy:

uvádzam len tie dlhodobejšie ukončované certifikátom)

1. Street Law
          2. Mediácia a peer mediácia prostriedok riešenia konfliktov
          3. Ako vyučovať holokaust
          4. IKT vo vyučovacom  procese
          5. Modernizácia vyučovacieho procesu
          6. Ako tvoriť testové úlohy a maturitné  zadania v spoločenských vedách / v tejto oblasti som spolupracoval aj s MPC ako školiteľ pre Bratislavský kraj/

M.Križan

{2748}